wywiad z Dr. Beckstein

Posted on by

Dr_Beckstein

Biustonosz sportowy to konieczność ?

O to zapytaliśmy Dr Sylvię Beckstein , która jest ordynatorem oddziału medycyny sportowej , rehabilitacji i instytutu żywienia w klinice Bad Trissl w Bawarii / Niemcy

 

Anita : Jakich szkodliwych skutków można uniknąć nosząc biustonosz sportowy ?

Dr Beckstein: ” Przy większym biuście przede wszystkim rozciąga się tkanka, na skutek czego traci on swój kształt i elastyczność. Dochodzi do nadwyrężenia mięśni pleców, ramion oraz karku. Może być to przyczyną uciążliwych bólów.
Biustonosz sportowy chroni i podtrzymuje piersi. Dzięki niemu tkanka pozostaje nienaruszona i nie traci swojej elastyczności. ”

Anita: Czy biustonosz sportowy przyczynia się do zachowania sprężystości tkanki łącznej biustu ?

Dr Beckstein: ” Oczywiście. Ważne jednak , aby nosić go konsekwentnie do każdego typu aktywności sportowej – zarówno dyscyplin wytrzymałościowych, jak i gimnastyki , pieszych wędrówek oraz jazdy na nartach. Przy każdej dyscyplinie ma miejsce pewien rodzaj drgań. Konsekwencja w noszeniu biustonosza sportowego oznaczy jędrny biust, co cieszy każdą kobietę.”

Anita: Jakie cechy powinien mieć , Pani zdaniem , dobry biustonosz sportowy ?

Dr Beckstein: “Ramiączka muszą być szerokie i miękkie – dzięki temu ciężar jest rozłożony na większą powierzchnię. Poza tym nie mogą się wrzynać. Biustonosz powinien dopasować się do wykonywanych ruchów. Ważne są również płaskie szwy, które zapobiegną podrażnieniom skóry. Tkanina musi “oddychać” i odprowadzać wilgoć na zewnątrz szczególnie wtedy , gdy rośnie temperatura ciała. Biust potrzebuje pewnego podtrzymania , jednocześnie jednak materiał musi być lekki i miękki – jak druga skóra.

Anita: Co jest ważne przy kupowaniu biustonosza sportowego ?

Dr Beckstein: ” Przede wszystkim należy wybrać sklep, gdzie można liczyć na fachową poradę. Nie zawsze można patrząc w lustro samemu ocenić , czy biustonosz dobrze leży. Właściwe przyleganie to decydujące kryterium, aby biustonosz sportowy spełniał funkcję ochronną i podtrzymującą.”

Anita: Serdecznie dziękujemy za rozmowę