dlaczego Twoja córka unika ćwiczeń ?

Posted on by

dlaczego dziewczyny unikają ćwiczeń ?
Wiele dziewczynek wchodząc w okres dojrzewania zaczyna się wstydzić swojego biustu.

Największy problem psychiczny mają z tym dziewczynki z większym biustem.

Niestety, najczęściej nie dzielą się tym problemem ze swoimi rodzicami,  a w szkole temat biustu często jest traktowany jako temat tabu.

Instruktorami wychowania fizycznego często są mężczyźni , którzy nieświadomie nie widzą problemu dużego biustu w sporcie.

Dziewczynki na zajęciach w szkole wstydzą się swojego biustu przed rówieśnikami czy trenerem. Często rezygnują z niektórych zajęć, aby nie narażać się na złośliwe uwagi. Dla niektórych dziewczynek większy biust jest przyczyną dyskomfortu nie tylko fizycznego ale również psychicznego. Niestety, większość kompleksów nabawiamy się w dzieciństwie i wieku młodzieńczym , w tym kompleksu dużego biustu.

 

unikanie lekcji w-f przez dziewczyny

Nieraz dziewczynkom wydaje się, że mają olbrzymi biust – przecież jeszcze niedawno nie miały “nic” – a tym czasem ich biust ma umiarkowany rozmiar.

Ważne jest aby nie lekceważyć problemu.

Okazuje się, że mamy często bagatelizują problem, traktując to jak coś normalnego – w końcu same też przechodziły przez ten okres i musiały radzić sobie same, kiedyś o “takich tematach ” się nie rozmawiało.

Coraz częściej to tata widzi problem i zdaje sobie z niego sprawę. Niestety z racji traktowania tematu jako ‘kobiecy” nie poruszają go. A może warto spróbować ? W końcu to córka jest oczkiem w głowie tatusia.

 

 

Najczęstszymi oznakami, że twoja córka ma kompleks “dużego biustu” są :

– garbienie się
– ukrywanie biustu poprzez chowanie go w ramiona
– unikanie aktywności sportowej
– częste zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego
– złe wyniki w ćwiczeniach wytrzymałościowych np. bieganie , skoki
– unikanie tematów związanych z biustem
– źle mówi o swoim biuście

Czy twoja córka czuje się komfortowo na zajęciach wychowania fizycznego , czy chętnie uczestniczy w sportowych zajęciach pozaszkolnych ?

kompleks biustu na lekcjach w-f


Pomóż swojemu dziecku uporać się z tym kobiecym problemem:

-spróbuj delikatnie porozmawiać na ten temat
-zachęć ją do odwiedzin naszej strony
-może wybierzcie się razem do sklepu z bielizną – na początek możesz sama przymierzyć wysokiej jakości stanik sportowy i skacząc w przymierzalni pokazać jej jak rewelacyjnie trzyma biust
-zachęć ją do zmierzenia ale nie na siłę , może potrzebuje czasu
-jeśli w sklepie możesz liczyć na fachową poradę , oddaj córkę w ręce profesjonalistów

Pamiętaj, że tkanka łączna rozciąga się także w młodym wieku.  Jakie piersi będzie mała twoja córka zależy między innymi od stopnia twojej świadomości i przekazania tej wiedzy swojemu dziecku.

Nie lekceważ problemu. Twoje dziecko potrzebuje Twojego wsparcia.